SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursaspor’da kim aday olsun!

Yazının Giriş Tarihi: 24.02.2024 14:59
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.02.2024 14:59

Ali Ay alması gereken kongre kararını belki de kasıtlı olarak gecikmeli olarak aldığında gemiyi kayalıklara çoktan bindirmişti.

Divan Kurulunun irade beyan edemeyen duruşu bozukluğunun sonucunda vakit ve kan kaybedilmiş olup malum kişinin ifadesiyle kendisinden icazet alıp tek aday Mesut Mestan dönemi başlamıştı.

Mesut Mestan bugün başka ciddi ve paralı aday çıktı da ben önünü mü kestim dese yerden göğe haklıdır.

Ancak kongre kararını geciktirirse bu kez güçsüz toplama yönetiminden hatta Ali Ay’dan daha büyük zarar verir diye düşünüyorum.

Daha şimdiden adayların isimleri konuşulmaya başlandı ama bu süreç te doğru yönetilmelidir.

Sosyal medya üzerinden niyet açıklamak, adından söz ettirmek, yönetime girmek için operasyon çekmek gibi yanlışlar dönemi kapanmalı ve gerçekten eline taşın altına sokabilecek, sözünün dinlenebileceği ve saygı duyulacak bir başkan ve yönetim kurulu zamanıdır.

Bizim düştüğümüz sezonda,  düşmenin kaldırıldığı bu sezondan çok daha geçerli ve anlamlı nedenlerimiz vardı.

Evimizdeki 2-0 önde götürdüğümüz GS maçının Hakem ve VAR hırsızlığı ile 2-3 olarak elimizden alındığı konusunda GS camiası dahil herkes hemfikirken,

Son maçta Göztepe – Ankaragücü maçı 2-2 olarak bizi ligde bırakacak skorla devam ederken Cebrail’in kalenin 5 metre uzağına giden topa el uzatarak penaltı yaratması asla tesadüf olamazken,

Dönemin başkanı Ali Ay küme düşme kalksın lig 21 takımla oynansın dediğinde kendi söyleyip kendi işitmişti.

Çünkü böyle taleplerin gerçekleşmesi için Ali Ay değil, adam olmak gerekir.

Sözün özü;  Bu olağanüstü şartlarda Bursaspor’un kurtuluşu için belki de kalkacak son tren olan seçimde aday olmak için Başkan ve Yönetim kurulu adaylarının asgari şartları taşıması gerektiğine inanıyorum.

Ve diyorum ki; Adaylığını resmen açıklayacak olan kişi başvuru listesi ile birlikte nakit ya da 1 milyon liralık kayıtsız şartsız nakde çevrilebilecek banka teminat mektubunu Divan Başkanlığına sunmalıdır ve sayı birden fazla olursa da anlaşarak içinde pazarlık olmayan tek adaylı bir kongre yapılmalıdır.

Sosyal medyada somut bir girişim olmadan isimler dillendirmek, niyet okumak, ya da operasyon çekenlere alet olmanın vebali Ali Ay'ı son döneminde seçenler kadar olur.

Bunu yapamayacak olanlar, firavunlar dünyasından icazet bekleyenler, gölge etmesinler başka ihsan istemez.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.