SON DAKİKA
Hava Durumu

Bahçeli’den doğru adrese yanlış mektup…

Yazının Giriş Tarihi: 24.02.2024 15:02
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.02.2024 15:02

Akşener, MHP’nin TBMM Başkan vekili ve Bahçeli’nin güvenilen yol arkadaşı iken arayı bozmak isteyenler tarafından organize edilen bir ‘sanrı’ neticesinde antidemokratik bir şekilde MHP’den koparıldı.

Meral Akşener, belki de kurmak zorunda bırakıldığı İYİ Parti’ye karşı yapılan bütün engellemelere rağmen ülkücü duruşunu bozmadan seçimlere girerek MHP kadar oy alarak rüştünü ispat etti.

Bahçeli’nin özünde bir ülkücü hareketin bölünmemesi, iri ve diri olmasını istemesi normalden çok öte üzerine bir görevdir.

Buna bir de Türkiye’de partilerin aidiyetlerini koruyarak ittifaklarla yola devam etmesini eklediğimizde oy karşılığı binde ile ifade edilen Doğu Perinçek’in partisine bile Cumhur İttifakı tarafından gösterilen teveccühü eklerseniz, İYİ Parti’nin aldığı yüzde 10’un üzerindeki oyun karşılığının önemini daha iyi kavrarsınız.

Ve aslında birleşme gerçekleştiğinde siyasette ve de özellikle ülkücü cenahta 1+1 = 2 den çok daha fazladır.

Ancak siyasette üslup ve vefa çok önemlidir.

Meral Akşener ayrılık sürecinde ve seçim sathı mahallinde Cumhur ittifakı tarafından önce yok sayıldı ardından ‘o kadın’ olarak ifade edildi ve hatta bırakın ülkücüye bir insana yakışmayacak iftira ve saldırıya uğradı.

Erkek kısmı bazen ağzından çıkanları bazen de verdiği sözleri unutabilir ama kadınlar hem daha naiftir hem de asla unutmaz.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sanki huzurlu ve mutlu yaşadığı evinden kaçan bir evladına yanlışlarını terk et ve yuvaya dön şeklinde çağrısı yapması maksadını aşan bir üsluptur.

Bugün var olan sayısal şartlarda eşitlerin hukukunu koruyarak bir masada karşılıklı oturup ülkücü geleneğe uygun bir şekilde birleşmeyi konuşması gerekirken, sanki MHP dört başı mamur yönetilirken, hatalarından arın ve toparlan geri dön davetinin hükmü yoktur.

Zaten de mektubun gönderildiği adresten gelen ilk cevap üslubun birebir karşılığı olarak verildi

Devlet Bahçeli bu daveti, siyasi rakibine değil de ülkücü hareketin dışında bırakılmak istenen dava arkadaşına samimi bir çağrıyı hissettirecek şekilde yapsaydı hedefi 12 den vururdu.

Özellikle hakkında güzellemeler yapılan ekonomide dar boğaza girildiği bu dönemde İYİ Partinin Cumhur İttifakı açısından önemi şu anda sahip olduğu ölçülebilir değerinin iki katıdır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.