SON DAKİKA
Hava Durumu

İYİ Parti’den güncel Bursa eleştirileri…

Yazının Giriş Tarihi: 19.02.2024 01:23
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.02.2024 01:23

Moderatörlüğünü İl Başkanı Dr. Yahya Bahadır’ın yaptığı toplantıda, Bursa Milletvekilleri Ahmet Kamil Erozan ve Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu sorulara cevap vermek için hazır bulundu.

İl Başkanı Yahya Bahadır’ın selamlama faslının ardından“ Son dönem Bursa’da yaşananlar ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin Politikaları “ ana başlığı altındaki sunumu Dudaklı’da ve çevre köylerde yaşanan sel felaketi, tarım alanlarını sel basması ve doludan zarar gören kiraz üreticisinin sıkıntıları dile getirilirken, İYİ Parti olarak saha çalışmalarından örnekler verdiler.

Bursa’da Billboard belediyeciliği mi yapılıyor?

“Billboard Belediyeciliğine son” başlığı altında da BŞB’nin hizmetleri üzerinde eleştirilerde bulundular.

2012 de Geçit'te temeli atılarak Yüksek Hızlı Tren olarak başlayan 2016’da bineceğimiz müjdelenen Yüksek Hızlı Tren'in her şey yolunda giderse 2023’te DNA'sı değiştirilerek ve “yüksek” kısmı iptal edilerek HT olarak hizmete gireceğini söylerken YHT'in ana duraklarda durduğunu ve hedefe vardığını HT'in ise banliyö treni gibi  çok duraklı sefer yaparak zamana karşı olan yarışı avantajını ortadan kaldırdığının altını çizdiler.

İsmail Hoca, yılan hikayesine dönen T2 hattını ikinci bir Doğanbey vakası olarak nitelendirdiğini ifade etti.

Hanlar bölgesi, Yunuseli Havaalanı, yıkılacak olan Atatürk spor salonu, Kent içi trafik gibi aslında BŞB Başkanı Alinur Aktaş’ın iki hafta önce “Söz verdiğimiz gibi” temalı basın toplantısının ardından Yunuseli Havaalanı dışındaki sözlerinin billboardlara yansımalarının eleştirisi yapılmış oldu.

Yunuseli’ne dikkat!

Yunuseli Havaalanı arazisi kimsenin ben yaptım oldu ya da ben yaparım olur demeye hakkı olmayan Bursa için çok hayati, önemli ve değerli bir bölge olduğundan onu ayrıca kapsamlı olarak değerlendireceğiz.

Bursa özelinde İsmail Tatlıoğlu’nun yorumlarını, TBMM çalışmaları ile de Ahmet Kamil Erozan’ın konuşmalarının ardından sorulara geçildi.

Burada önemle altını çizmek istediğim şey ilçelerden katılan gazetecilerin bölgelerinin sorun ve beklentilerini ifade etme mutluluğu oldu.

Türk siyaseti nekrofili hastası mı?

Bende iki vekile iki soru hakkımı kullandım;

İsmail Hoca’ya iki gün önce patlayan Hendek’teki patlayan havai fişek fabrikasını örnek göstererek, orada on yılda altı kez ölümle sonuçlanan patlama olduğu halde neden önlem alınmadığı üzerinden sorumu yönelttim.

Hükümetin ve muhalefetin felaket bölgelerine eş zamanlı, anında ama ayrı hesaplarla gittiğini düşündüğümü ve siyasetin Nekrofili (Ölüsevici) gibi hali mi var diyerek…

İddialara ve tespitlerinize göre Dudaklı’da tünel inşaatları hafriyat atıkları ve orman yolu çalışmalarını sebebiyle dere yatakları değiştirilmiş, doğanın çarkına parmak atıldı ve bu felaket yaşandı.

BŞB kararlarına göre hafriyat döküm sahaları bellidir ve bu alanlar dışında bir metreküp hafriyatı başka bir yere döktüğünüzde on birlerce lira ceza kesilirken, milyonlarca metreküp toprağı yakıt tüketim kârı elde etmek için dere yataklarına dökenlere neden denetlenmiyor diye önceden çalışma yaptınız mı diye sordum.

Aslında sorunun içinde cevabı da var diyerek ve idari mali ve yapısal basiretsizliğin sonucunda sağlıklı bir denetim sistemi olmamasının acılarını her dönede yaşıyoruz sözünü bağladı…


Z’yi bırakın ALFA lar geliyor

Ahmet Kamil Erozan konuşmasında TBMM de hükümeti yazılı soru önergesi yağmurunu tuttuklarını, o yol yoğunluktan tıkanınca sözlü araştırma önergesi yolunu seçtiklerini o yöntemle de beş dakika konuşmanın ardından parmak hesabı ile sayısal olarak blok yediklerinden şikayet etmişti.

Yani bir bakıma çare beklenen, biçareliğini arz ediyordu.

Z kuşağı kendi hayatlarını ve geleceklerini ilgilendiren sınavın fikirleri alınmadan oyuncağa çevrilmesine olan tepkilerini “Size oy moy yok” mottosuyla bütün dünyaya haykırdılar ve gündem oldular.

“O gençlerin kendilerini ifade etmelerine biat edebiyatı ile beslenen beyinleri alınmış, fosilleşmiş dinozorların yakıştırmalarının hükmü yoktur. Asıl olan siyasi iradenin tarihe olan sorumluluğu gereği bunu doğru okumasıdır.”

Sizlerin de yeni şeyler söyleme vaktiniz gelmedi mi? Yoksa arkadan ALFA lar geliyor onlara kendinizi ifade edecek söz bulamayacaksınız dedim.

Meral Akşener’in yeni nesil Netflix tweetinden örnek vererek bu konuda çalıştıklarını, önümüzdeki günlerde Mudanya’da sadece gençlerle birlikte olmak için geleceğini söyledi.

Bu tür basın toplantıları saati uygun seçilirse sağlık, vakit, nakit ve maksada erişim açısından çok yararlı oluyor.

Bunu layıkıyla başardıkları için İYİ Parti İl teşkilatını kutluyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.